ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK

B2B Vevők részére

Általános Szerződési Feltételek hatályba lépésének ideje: 2024. január 20.

Jelen Általános Szerződési Feltételek tartalmazzák a Honlapon történő vásárlás feltételeit fogyasztónak nem minősülő vásárlóink számára.

Jelen dokumentum letölthető formában, a következő címen érhető el:
a www.agrotechnika.hu oldalán feltüntetve

Jelen ÁSZF rendelkezései kizárólag jogi személy, jogi személyiség nélkül gazdasági társaságokra irányadó, aki önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körénben eljáró vállalkozásként vásárol a honlapon (a továbbiakban: Vevő).

Felek az elektronikus levélben tett nyilatkozatokat, írásbeli formában megtett nyilatkozatnak fogadják el.

A Honlap használatához szükséges technikai információkat, illetve a jogszabályok által előírt egyes más tájékoztatásokat, melyeket az ÁSZF nem tartalmaz, a Honlapon találja meg.

  1. ELADÓ ADATAI

Cégnév, cégforma:

Modern Agro Technika Kft.

Székhely:

8071 Magyaralmás, Fő utca 1.

Levelezési cím:

8071 Magyaralmás, Fő utca 1.

Telefonszáma:

+36703897780, +36703099855

E-mail címe:

info@agrotechnika.hu

Bejegyző cégbíróság/bejegyző hatóság neve:

Székesfehérvári Törvényszék Cégbírósága

Cégjegyzékszám/nyilvántartási szám:

07-09-034928

Adószám:

32335806-2-07

Bankszámlaszám:

11763402-41411885

  1. FOGALMAK

Felek: Eladó és Vevő együttesen.

Fogyasztó: a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül eljáró természetes személy, aki árut vesz, rendel, kap, használ, igénybe vesz vagy az áruval kapcsolatos kereskedelmi kommunikáció, ajánlat címzettje.

Fontos: a békéltető testületek előtt induló eljárásokat a fenti „Fogyasztó” meghatározáson kívül eső személyek is megindíthatják, ugyanis ebben a szűk körben a fogyasztó fogalma kibővül az önálló foglalkozásán és gazdasági tevékenységi körén kívül eső célok érdekében eljáró, külön törvény szerinti civil szervezettel, egyházi jogi személlyel, társasházzal, lakásszövetkezettel, mkro-, kis- és középvállalkozással, amely árut vesz, rendel, kap, használ, igénybe vesz vagy az áruval kapcsolatos kereskedelmi kommunikáció, ajánlat címzettje.

Honlap: Eladó által üzemeltetett www.agrotechnika.hu elektronikus felület, amelyen a Szerződés megkötésére kerül.

Jótállás: Vevő és Eladó között kötött szerződések esetén a Polgári Törvénykönyv szerinti, a szerződés teljesítéséért vállalt jótállás, amelyet Eladó a szerződés megfelelő teljesítéséért a jogszabályi kötelezettségének hiányában önként vállal, valamint

Szerződés: Eladó és Vevő között a Honlap igénybevételével létrejövő adásvételi szerződés, mely a jelen Általános Szerződési Feltételekből és az egyedi megrendelés lényeges feltételeit tartalmazó rendelés összegző weboldalon található feltételekből tevődik össze.

Távollévők között kötött szerződés: olyan szerződés, amelyet a szerződés szerinti termék vagy szolgáltatás nyújtására szervezett távértékesítési rendszer keretében a felek egyidejű fizikai jelenléte nélkül úgy kötnek meg, hogy a szerződés megkötése érdekében a szerződő felek kizárólag távollévők közötti kommunikációt lehetővé tévő eszközt alkalmaznak.

Termék(ek): a Honlap kínálatában szereplő, értékesítésre szánt birtokba vehető forgalomképes ingó dolog/dolgok, mely a Szerződés tárgyát képezheti(k) a Vevő megrendelése esetén.

Vevő: a Honlapon keresztül vételi ajánlat megtételével Szerződést kötő személy, amely kizárólag fogyasztónak minősülő szervezet (jogi személy vagy annak nem minősülő más szervezet) lehet.

Eladó: a jelen ÁSZF egyik szerződő fele, az 1. pontban meghatározott szervezet vagy egyéni vállalkozó.


  1. MIT TARTALMAZ JELEN DOKUMENTUM?

  • Vevő és Eladó között létrejövő szerződés (továbbiakban: „Szerződés”) tartalmát

  • Vevő és Eladó között a vásárlási folyamat során létrejövő egyedi feltételek (visszaigazoló emailben és/vagy árajánlatban foglaltak)

és

  • a jelen Általános Szerződési Feltételek (továbbiakban: „ÁSZF”)

együttesen határozzák meg.

  • Az ÁSZF az alábbiakat tartalmazza:

  • Eladó fontosabb adatait, elérhetőségét,
  • Vevőt és az Eladót megillető jogokat és kötelezettségeket,
  • megrendelési folyamattal kapcsolatos információkat (például regisztráció, megrendelés menete, a szerződés írásba foglalt-e, a szerződéskötés nyelve, sor kerül-e iktatásra, adatbeviteli hibák javítása, ajánlati kötöttség és visszaigazolás stb.)
  • a teljesítési határidők egyes szabályait,
  • a felelősségi szabályokat,
  • a szállítási és fizetési feltételeket,
  • kellékszavatosságról szóló tájékoztatást,
  • Vevő rendelkezésére álló jogérvényesítési lehetőségek részletes bemutatását.

  1. BEVEZETÉS

  • A Szerződés nyelve

A Szerződés nyelve magyar.

  • Alapvető információ: ki tesz ajánlatot és ki fogadja azt el?

A termékoldalon a Vevő két lehetőség közül választhat, így kétféleképpen jöhet létre a Szerződés:

  1. Vevő az ’Ajánlatot kérek” gombra klikkel és ezután adatainak megküldésével ajánlatot kér a kiválasztott termékekre és mennyiségekre Eladótól.

  1. Elektronikus a Honlapon keresztül megrendeli az adott terméket.

  • Írásbeli-e a Felek létrejött szerződés?

A Honlapon keresztül leadott megrendelés nem írásban, hanem ráutaló magatartással tett jognyilatkozatnak minősül, így Vevő és Eladó közötti elektronikus úton kötött szerződés nem minősül írásbeli szerződésnek, azokat Eladó nem iktatja, így az utólag nem hozzáférhető és nem megtekinthető.

  • Megrendelés leadása, szerződés létrejötte

A megrendelések leadása kizárólag távollevők közötti kommunikációt lehetővé tevő eszközön lehetséges, a 4.2. és a 5.3. és az 5.4. pontban leírtak szerint.

Vevő a Honlap használata során tanúsított ráutaló magatartásával (pl. jelölőnégyzet bejelölése és/vagy megrendelést indító gomb leklikkelése vagy az ajánlatkérés elküldése) tudomásul veszi és elfogadja a jelen ÁSZF-ben foglaltakat és a konkrét Termék(ek) megvásárlására vonatkozó egyedi feltételeket.

  • Magatartási kódex

Eladó magatartási kódex rendelkezéseinek nem veti alá magát.


  1. RÉSZLETES VÁSÁRLÁSI FELTÉTELEK

  • Termék megismerése, kiválasztása, a termékek megjelenítése

Vevőnek lehetősége van a Honlap felületén böngészni a Termékek között, melyeket különböző szempontok szerint kerülnek bemutatásra. A termékkategória nevére kattintva a benne szereplő Termékek listája megjelenik. Vevő a Termékek nevére, fotójára klikkelve tájékozódhat a Termék lényeges tulajdonságairól, részletes jellemzőiről, áráról.

A Honlapon található ábrák, fényképek és termékfotók megjelenítésével Eladó folyamatosan törekszik arra, hogy a Honlapon lévő fényképek minél élethűbb megjelenést biztosítsanak. Ennek ellenére előfordulhat, hogy az ábrák, fényképek és termékfotók színei az emberi szem számára másképp jelennek meg, mint az informatikai eszközökön. Az eltérések a Vevő használt számítógép vagy egyéb eszköz színfelbontásától, színmegjelenítés módjától, fényviszonyoktól is függhetnek. Ezen eltérések miatt Eladó nem vállal semmiféle felelősséget.

  • Regisztráció

A regisztráció a Honlapon történő vásárlásnak nem feltétele.

Amennyiben a Honlapon van lehetőség regisztrációra, annak az alábbi szabályai vannak:

  • Vevő regisztrálni a „Regisztráció” vagy hasonló feliratú menüpontra/gombra kattintva egy e-mail cím és egyéb adatainak megadásával tud (további részletek az Adatkezelési Tájékoztatóban).

  • A sikeres regisztrációt követően, Vevő a belépési felületen a belépési adatait megadva tud belépni a felhasználói fiókjába.

  • Vevő jogosult a regisztrációjának törlését kérni a Honlapon meghatározott módon (pl. a felhasználói fiókjában vagy a kapcsolattartói e-mail címünkre küldött üzenetével). Az üzenet megérkezését követően Eladó köteles haladéktalanul gondoskodni a regisztráció törléséről. Felhasználói adatai a törlést követően azonnal eltávolításra kerülnek a rendszerből. Ez azonban nem érinti a már leadott rendelésekhez kapcsolódó adatok és dokumentumok megőrzését, nem eredményezi ezen adatok törlését. Az eltávolítás után az adatok visszaállítására többé nincs mód.

  • A felhasználói hozzáférési adatok (így különösen a jelszó) titokban tartásáért kizárólag Vevő felelős. Amennyiben tudomást szerez arról, hogy a regisztráció során megadott jelszavához jogosulatlan harmadik személy hozzájuthatott, köteles haladéktalanul megváltoztatni jelszavát, ha pedig feltételezhető, hogy a harmadik személy a jelszó használatával bármilyen módon visszaél, köteles egyidejűleg értesíteni Eladót.

  • Vevő vállalja, hogy a regisztráció során megadott személyes adatokat szükség szerint frissíti annak érdekében, hogy azok időszerűek, teljesek és a valóságnak megfelelőek legyenek.

  • Megrendelés folyamata ajánlatkéréssel

A Vevő a Termék(ek) kiválasztása után az Ajánlatot kérek” gombra klikkelhet és ezután adatainak megküldésével ajánlatot kérhet a kiválasztott Termék(ek)re és mennyiségekre vonatkozóan.

Amennyiben Vevő Termék(ek)re vonatkozó ajánlatkérő funkció használatával kívánja leadni megrendelését, úgy az alábbi szabályokat kell alkalmazni:

  1. A megrendelés során a Vevő által választott módon felveszi Eladó munkatársával a kapcsolatot (ajánlatkérő űrlap/kosárból indított ajánlatkérés), aki készséggel áll a Vevő rendelkezésére a megrendelési folyamat egészében.

  1. Ezt követően Eladó elektronikus levélben tesz ajánlatot az ajánlatkérésben Vevő által megadott Termék(ek)re és a vonatkozó mennyiségekre.

  1. Amennyiben az ajánlat megfelelő, Vevő elektronikus emailben elfogadja az ajánlatot és megadja a pontos számlázási és szállítási adatait.

  1. Az ajánlatának e-mailes elfogadását követően ajánlatának e-mailes elfogadását követően Vevő fizetési értesítőt kap egy rendelés visszaigazolással Eladótól, amely alapján ellenőrzi az adatok helyességét és befizeti az összeget. Online kosaras vásárlás esetén Vevő a kiválasztott fizetési módon kifizeti a megadott összeget.

  1. Eladó értesíti Vevőt a szállítás/átvétel várható időpontjáról.
  2. Eladó a megadott információk szerint teljesíti a termék(ek) átadását.

  • Ajánlati kötöttség, szerződés létrejötte

Eladó a kiküldött árajánlat érvényességét 10 napig tartja fent. Ha a Vevő 10 napon belül nem fogadja el az ajánlatot az abban meghatározott tartalommal, úgy 10 nap elteltét követően új ajánlatot köteles kérni Eladótól.

Ha Vevő az Eladó által kiküldött ajánlatban foglaltaktól eltérő feltételeket igazol vissza, az új ajánlatkérésnek minősül Vevő részéről, mely még nem eredményezi a Felek között a Szerződés létrejöttét. Eladó ez esetben a módosított paraméterek figyelembevételével az eredetihez képest eltérő tartalmú ajánlatot küld ki Vevő részére, melyet a Vevő 10 napon belül köteles visszaigazolni. Ha a Vevő az új ajánlatot visszaigazolja, létrejön a Szerződés a Felek között.

Vevő a nyilatkozatában elismerheti, hogy Eladó által küldött írásbeli visszaigazolásban szereplő megrendelés részleteit elfogadja és kéri a megrendelés abban foglaltak szerinti teljesítését. Felek között a szerződés a Vevő által küldött írásbeli megerősítéssel jön létre.

Ha a Vevő az ilyen módon leadott megrendelését nem erősíti meg – eltérő megállapodás hiányában – Eladó nem köteles a megrendelés teljesítésére.

  • Megrendelés a Honlapon keresztül
  • A „kosár” funkciói

Ha bármely Termék elnyeri tetszését, úgy a „Kosárba teszem” vagy hasonló feliratú gombra/szóra kattintva tudja a Terméke(ke)t a virtuális kosárba helyezni, ami egyfajta „előszobája” a megrendelésnek.

A kosár tartalmát a „Kosár” vagy hasonló feliratú gombra vagy a kosár ikonra (rajzra) kattintva tudja megtekinteni.

A kosárba rakott Termék(ek) darabszámát a megrendelés végleges leadása előtt Vevő tetszés szerint csökkentheti, növelheti vagy a Terméke(ke)t törölheti a kosarából.

A megrendelésének elküldéséhez szükséges megadnia a nevét, a számlázási és kiszállítási adatokat a Honlapon található webűrlap kitöltésével és ki kell választani a rendelkezésre álló lehetőségek közül a kívánt szállítási és fizetési módot. Ha van regisztrációs lehetőség a Honlapon és Vevő már regisztrált a Honlapon és be is jelentkezett fiókjába, a Vevő kényelme érdekében egyes adatokat a rendszerünk már előre betölt(het).

Mielőtt véglegesítené a megrendelését, egy összefoglaló oldal segítségével ellenőrizheti minden korábban megadott adatát, és a megrendelni kívánt Terméke(ke)t, azok mennyiségét. Ha adatbeviteli hibákat vett észre, mindenképpen javítsa ki azokat a megadott adatokon.

Felhívjuk figyelmét, hogy Eladó kizárja a felelősségét téves/valótlan adatszolgáltatás esetére és a téves/valótlan adatot megadó személy minden esetben felel a nem megfelelő adatszolgáltatásért, függetlenül attól, hogy rosszhiszeműen vagy jóhiszeműen járt el.

Ha még a végleges elküldés előtt változtatni szeretne a kosár bármely tartalmi elemén vagy adatain, akkor azt megteheti az Eladó által biztosított technikai módokon (pl. „Vissza” felirat/gomb vagy balra mutató nyíl).

Ha meggyőződött arról, hogy megadott adatai helyesen szerepelnek, valamint a kosár tartalma megfelel a megrendelni kívánt Termékeknek, akkor a jelen ÁSZF elfogadása után (jelölőnégyzet kipipálása) a „Fizetés” vagy hasonló feliratú gombra kattintva tudja megrendelését véglegesen elküldeni Eladó részére, ami Vevő részére fizetési kötelezettséget keletkeztet.

  • Rendelés visszaigazolása, ajánlati kötöttség, Szerződés létrejötte

  • Rendelés visszaigazolása, szerződés létrejötte

A megrendelés elküldését követően, Vevő két e-mailt fog kapni.

Az első e-mail egy automatikus visszaigazoló e-mail, amelyben arról tájékoztatjuk, hogy rendelése megérkezett a rendszerünkbe. Ez egy technikai jellegű rendszerüzenet, mely tartalmazza a Vevő által megadott adatokat (a rendelés azonosítóját, a rendelés dátumát, a megrendelt Termékek felsorolását, mennyiségét, a Termék(ek) árát, szállítási költséget és a fizetendő végösszeget).

Ha az automata visszaigazoló e-mail tévesen tartalmazza a Vevő adatait, úgy ezt a tényt köteles velünk e-mail útján 24 órán belül közölni, ezzel együtt a helyes adatait megadni. Ha az automata visszaigazoló e-mail 24 órán belül nem érkezik meg e-mail fiókjába, kérjük vegye fel velünk a kapcsolatot, ugyanis elképzelhető, hogy megrendelése technikai okok miatt nem érkezett meg rendszerünkbe.

A második e-mail (már nem automata, technikai jellegű rendszerüzenet) tartalmazza az Eladó szerződéses (azaz a Vevő ajánlatát/megrendelését elfogadó) nyilatkozatát, amely a Vevő megrendelés beküldésének időpontjától számított legkésőbb 3 munkanapon belül visszaigazolja a megrendelés teljesíthetőségét. Az ajánlat elfogadó e-mail az Eladó részéről a Vevő által tett ajánlat elfogadásának minősül, mellyel létrejön a szerződés Vevő és az Eladó között.

A Vevő és Eladó között online módon megkötött Termék adásvételére vonatkozó szerződés elektronikus úton megkötött szerződésnek minősül. Az adásvételi szerződés alapján az Eladó dolog tulajdonjogának átruházására, Vevő a vételár megfizetésére és a dolog átvételére köteles.

Ha rendelését már elküldte és hibát vesz észre a visszaigazoló e-mailben szereplő adatok tekintetében, azt 1 napon belül jeleznie kell Eladó felé, a nem kívánt vagy téves adattartalmú rendelések teljesítésének elkerülése érdekében.

  • Ajánlati kötöttség

Vevő mentesül az ajánlati kötöttség vagy a szerződéses kötelezettség alól, ha késedelem nélkül, de legkésőbb 3 munkanapon belül nem kapja meg az Eladótól a megrendelésének beérkezését visszaigazoló e-mailt.

A megrendelés és annak visszaigazolása akkor tekintendő az Eladó, illetve Vevőhöz megérkezettnek, amikor az a címzett részére hozzáférhetővé válik.

  • Közös szabályok
  • Termékek árával kapcsolatos fontos információ

A Honlapon megjelenített Termékek vételára az általános forgalmi adót és egyéb közterheket nem tartalmazó módon (NETTÓ) van feltüntetve. A Termékek mellett feltüntetett vételár nem tartalmazza a kiszállítás költségét. A Termékek ára magyar forintban (Ft) kerül feltüntetésre. A fizetendő végösszeg a megrendelés összesítője és visszaigazoló levél alapján minden költséget tartalmaz, beleértve a szállítás díját is.

Eladó időszakosan árkedvezményt biztosíthat termékeink árából. Amennyiben általános leárazásról van szó, akkor kedvezményes árát egyértelműen jelöljük a termék adatlapján. Amennyiben viszont az árkedvezmény kupon beváltásához kötött (pl.: zártkörű kedvezmények), akkor a kedvezményes ár a rendelési folyamat során, a kuponkód megadását követően válik láthatóvá.

  • Hibás ár

Eladó a lehető legnagyobb gondossággal jár el a Termékek árának és Termékek leírásának feltüntetésekor. Előfordulhat, hogy Eladó szerződéses akarata nélkül/annak ellenére mégis a Termék szokásos piaci árától jelentősen eltérő árat (akciós) jelenít meg és/vagy informatikai eszköz/szoftver hiba miatt irreális árat tüntet fel.

Nyilvánvalóan hibás ár lehet az alábbi három eset bármelyike:

  • 0 Ft-os árat tüntet fel Eladó egy vagy több Terméknél,
  • kedvezményes, de a kedvezmény tényleges mértékének nem megfelelően csökkentett árat tüntet fel Eladó egy vagy több Terméknél,
  • a tényleges árleszállítás szándéka nélkül, hibásan kikerülő árat tüntet fel Eladó egy vagy több Terméknél, mely a kedvezményes piaci árszintnél is alacsonyabb.

Ilyen esetekben Eladó az alábbiakra jogosult:

  1. nem fogadja el (elutasítja) Vevő Eladó szerződéses akaratától eltérő tartalommal (irreálisan alacsony árral) létrejött ajánlatát

ÉS

  1. választása szerint a valós szerződéses akaratának már megfelelő áron tesz ajánlattételi felhívást Vevőnek (Vevő nem köteles ezen az új áron új megrendelést leadni felénk),

VAGY

vagy a téves áron indult ajánlattételi folyamat eredménytelenül lezárultnak minősül és a szerződés nem jön létre.

  • Számla

Eladó számlát állít ki Vevő vásárlásáról és a számlát e-mailben küldi el Vevőnek. Vevő az ÁSZF elfogadásával beleegyezik ebbe.

  • Fizetési módok

A Vevő által kiválasztott Termékek vételárát többféle fizetési megoldással tudja kiegyenlíteni. Az Ön rendelkezésére álló fizetési megoldások készlete időről-időre változik. Az aktuálisan elérhető fizetési megoldásokról a Honlapon több helyen (pl. ikonokkal) és a konkrét Termék megrendelésekor is tájékozódhat.

Eladó – az általa elfogadott fizetési módok tekintetében – nem alkalmaz eltérő feltételeket a fizetési műveletre Vevő állampolgárságával, lakóhelyével vagy letelepedési helyével, a fizetési számla számlavezetési helyével, a pénzforgalmi szolgáltató letelepedési helyével vagy a készpénz-helyettesítő fizetési eszköz Unión belüli kibocsátásának helyével kapcsolatos okok miatt.

Devizakonverziós utalás

Eladó kizárólag azt az összeget ismeri el fizetésnek, mely Eladóhoz beérkezett a bankszámlára. Eladó forintot és eurót fogad el, emellett minden külföldről érkező/devizakonverziós utalással járó plusz költség Vevőt terheli.

A részletes fizetési módokról IDE kattintva olvashat bővebben.

  • Szállítási feltételek

  1. Általános tájékoztatás

A Vevő által kiválasztott Termékek többféle szállítási módon és időről-időre változó áron rendelhetőek meg, egyes esetekben pedig akció keretében folyamatosan változó áron találja ezeket meg. Az aktuálisan elérhető szállítási módozatokról és azok áráról, egyéb feltételeiről a konkrét Termék megrendelésekor (megrendelési felületen vagy az árajánlatban) tájékoztatjuk.

  1. Átvételi módok

  1. Házhozszállítás

Házhozszállítás esetén kérjük, hogy olyan szállítási címet adjon meg, ahol napközben elérhető.

Ha Vevő a megjelöl időpontban nem tartózkodik a megadott szállítási címen és a csomag átvétele meghiúsul, a futár értesítést hagy a megadott elérhetőségek valamelyikén. Az értesítőn található szám segítségével lehetősége van a futárszolgálatnál új szállítási cím és időpont megadására, illetve egyeztetésére. A futárszolgálat további 1 alkalommal kísérli meg a megrendelt Termékek kiszállítását.

A futárszolgálat tehát összesen kétszeri kézbesítést kísérel meg, azonban, ha a 2. kiszállítás is sikertelen – Vevőnek felróható okból -, akkor a 3. kiszállítást Eladó csak akkor kísérli meg újból, ha Vevő a megrendelés ellenértékét és az újabb szállítás költségét is átutalással Eladó részére átutalással megfizette és a vételár Eladó számláján jóváírásra került.

Eladó fenntartja a jogot arra, hogy az egy megrendelésben szereplő Termékeket egyszerre szállítja ki, részszállítás teljesítését külön megegyezés szerint vállalja.

Eladó a szerződés megkötését követően késedelem nélkül, az egyes termékeknél feltüntetett határidőn belül, de legkésőbb harminc napon belül köteles a Vevő rendelkezésére bocsátani (kiszállítani) a Terméke(ke)t.

  • A raktáron lévő termékek kiszállítása 2-5 munkanapon belül lehetséges.
  • A nem raktáron lévő termékek esetében a szerződést követően tudjuk pontosítani a szállítási időt.
  • A raktáron lévő termékeknél a személyes átvétel is lehetséges.

A konkrét szállítási határidőt minden esetben a Honlapon található termékoldali tájékoztatások és/vagy az Eladó által küldött visszaigazolás tartalmazza.

Eladó a Vevő rendelését, a megrendelt Termék(ek) típusától függően a lehető leghamarabb átadja a futárszolgálatnak. A tényleges szállítási idő ettől eltérhet a választott módtól is függően. Eladó és/vagy a futárcég a szállítás napjáról e-mailben és/vagy SMS-ben előzetesen értesíti Vevőt.

  1. Személyes átvétel/átvételi pont

Amennyiben Vevőnek a megrendelt Termékek átvételére személyes átvételt átvételt is biztosítunk a megrendelés során megadott lehetőségek között, akkor a Vevő által megvásárolt Termék azon időponttól vehető át a megadott átvételi ponton. Az átvétel előtt kérjük várja meg, az átvétel lehetőségét megerősítő e-mailt vagy SMS-t, amit az Eladó vagy annak megbízottja küld Vevő részére.

  • Termék átvételével kapcsolatos tájékoztatás

  1. A Termék átvételéről szóló értesítés

A vonatkozó jogszabályi rendelkezés (Ptk. 6:125. §) alapján Eladó a Termék tulajdonjogának átruházására, Vevő a vételár megfizetésére, valamint a jelen pontban meghatározottak szerint a Termék átvételére köteles.

Eladó a Termék átvételének pontos részleteiről elektronikus levélben értesíti Vevőt. A Termék megérkezéséről és az átvétel részleteiről szóló értesítés akkor tekintendő megérkezettnek, amikor az Vevő számára hozzáférhetővé válik a Vevő elektronikus levelező rendszerében.

  1. A Termék átvételére előírt határidő

Vevő köteles haladéktalanul átvenni a Terméket az Értesítés megérkezése után.

  • Tárolási díj

Amennyiben a megrendelés során Felek eltérően nem állapodnak meg, az Értesítés napjától számított 10 napig a tárolás ingyenes.

Az Értesítés napjától számított 10. naptól Vevő köteles tárolási díjat fizetni.

A tárolási díj mértéke a Termék nettó értékének 0,25 %-a/hét+ ÁFA.

  1. Mennyiségi és minőségi ellenőrzés

Vevő, illetve megbízottja a Termék mennyiségét az átadás-átvételkor nyomban köteles ellenőrizni, esetleges kifogását köteles a kiszállítást végző fuvarozóval közölni, aki köteles a panaszt a szállítólevélen feltüntetni.

Mennyiségi reklamációt a Termék átvétele után Eladó nem fogad el. Minőségi kifogás esetén a 66. pontban részletezett kellékszavatossági, gyártói jótállással kapcsolatos igények kivételével utólagos és/vagy jegyzőkönyv nélküli reklamációt nem fogadunk el a Termék átvételét követő 10 napon túl.

  1. Át nem vett Termékek esetén történő eljárásrend

Amennyiben Vevő korábban már a megrendelt Terméket nem vette át vagy a Termék nem kereste jelzéssel érkezett vissza Eladóhoz, Eladó a vételár és a kiszállítási költségek előre történő megfizetéséhez kötheti a megrendelés teljesítését.

Eladónak jogában áll visszatartani a Termék(ek) átadását, amíg meg nem győződik arról, hogy Vevő a Termék árát sikeresen megfizette az elektronikus fizetési megoldás igénybevételével (beleértve azt az esetet, amikor az átutalással fizetett termék esetén a Vevő tagállama szerinti pénznemben utalja át a vételárat és az átváltás, valamint a banki költségek miatt az Eladóhoz nem érkezik meg a vételár és a szállítási díj alapján meghatározott összeg). Eladó a vételár kiegészítésére hívja fel Vevőt, ha a Termék árának megfizetésére nem teljes mértékben került sor.

  • Értékesítés külföldre

Amennyiben a Honlapon megadott feltételek szerint a Magyarországról rendelő Vevők a Termék kiszállítását kérhetik Magyarországra és/vagy bármely Európai Uniós tagállam területére, ezt a lehetőséget kérheti a nem Magyarországról rendelő személy is. Ez azt jelenti, hogy nem alkalmazunk hátrányos területi megkülönböztetést az egyes megrendelőkkel szemben.

A Honlapon található tartalom és Vevővel folytatott levelezésünk és egyéb adatközléseink főleg magyar nyelven történnek, és nem vagyunk kötelesek Vevő választása szerinti nyelven levelezni/telefonálni a Vevővel.

  • Kárveszély átszállása

A kárveszély akkor száll át a Vevőre, amikor Vevő vagy az általa kijelölt harmadik személy birtokba veszi a Termék(ek)et. A kárveszély a fuvarozónak történő átadáskor átszáll Vevőre, ha a fuvarozót a Vevő bízta meg, feltéve, hogy a fuvarozót nem Eladó ajánlotta.

Ha Eladó alkalmazottai (gépkocsivezető) a be- és kiraktározáshoz Vevőnek segítséget nyújtanak, akkor azt minden egyes esetben Vevő kockázatára teszik. Az ebből eredő károkért – kivételt képez ez alól a szándékos károkozás – Eladófelelősséget nem vállal.

Bármilyen kétség, aggály esetén, amely a Termék minőségére vonatkozik, Vevő köteles megakadályozni a Termék beépítését, használatát amennyiben ez nem történik meg, mindennemű kockázat és felelősség Vevőt terheli.

A Termék átvételt követően bekövetkezett káreseményekért Vevő felel, ezért az átvételt követő káreseménytől függetlenül köteles valamennyi fizetési kötelezettségének határidőben eleget tenni.

Eladó által forgalmazott Termék csak az adatlapokon feltüntetett célra és módon használhatóak.

Eladó kizárja minden olyan kártérítési igény teljesítését, amelyek a szakszerűtlen használatból, illetve a szabványelőírások be nem tartásából erednek.


  1. KELLÉKSZAVATOSSÁGRÓL, TERMÉKSZAVATOSSÁGRÓL ÉS A JÓTÁLLÁSRÓL SZÓLÓ TÁJÉKOZTATÓ

A különböző szavatossági jogokról és a jótállásról szóló tájékoztató az I. Mellékletben található, illetve az egyes termékek mellett is feltüntetésre kerülnek.


  1. HOGYAN ÉRVÉNYESÍTHETI A JOGAIT?

JOGÉRVÉNYESÍTÉSI LEHETŐSÉGEK

  • Panaszügyintézés

Vevő panaszt tehet Eladónál Eladónak és minden, Eladó érdekében vagy javára eljáró személynek a magatartására, tevékenységére vagy mulasztására, ami a Termék(ek)nek Vevő részére történő forgalmazásával, illetve értékesítésével közvetlen kapcsolatban áll.

Vevő a panaszát kizárólag írásban teheti meg, postai levél formájában vagy elektronikusan a szerviz@agrotechnika.huvagy info@agrotechnika.hu emailcímekre

Vevő a Termékkel vagy Eladó értékesítési tevékenységével kapcsolatos kifogásait elsősorban közvetlenül az 1. pontban megadott elérhetőségeken keresztül terjesztheti elő.

  • Egyéb jogérvényesítési lehetőségek
  • Békéltető testület eljárásának kezdeményezése

Amennyiben Eladó a fogyasztónak minősülő Vásárló panaszát elutasítja, úgy a Vásárló jogosult a lakóhelye, tartózkodási helye szerinti illetékes, vagy a Vásárló által a kérelemben megjelölt Békéltető Testülethez fordulni. A Békéltető Testület eljárása megindításának feltétele, hogy a fogyasztó az érintett vállalkozással közvetlenül megkísérelje a vitás ügy rendezését.

A Békéltető Testület – kivéve, ha a fogyasztó személyes meghallgatást kér – a meghallgatást személyes jelenlét nélküli, hang- és képi átvitelt egyidejűleg biztosító elektronikai eszköz útján online formában tartja meg (a továbbiakban: online meghallgatás).

A vállalkozást a békéltető testületi eljárásban együttműködési kötelezettség terheli. Ez azt jelenti, hogy a Békéltető Testület felhívására a vállalkozás határidőn belül köteles válasziratát megküldeni a békéltető testület részére.

A fogyasztói jogviták online rendezéséről, valamint a 2006/2004/EK rendelet és a 2009/22/EK irányelv módosításáról szóló, 2013. május 21-i 524/2013/EU európai parlamenti és tanácsi rendelet alkalmazásának kivételével a vállalkozás a meghallgatáson egyezség létrehozatalára feljogosított személy részvételét biztosítani köteles. Az online meghallgatáson a vállalkozás egyezség létrehozására feljogosított képviselője köteles online részt venni. Ha a fogyasztó személyes meghallgatást kér, a vállalkozás egyezség létrehozására feljogosított képviselője köteles legalább online részt venni a meghallgatáson.

A Békéltető Testület kötelezést tartalmazó határozatot hoz, ha a vállalkozás alávetési nyilatkozatot ugyan nem tett, de a kérelem megalapozott és a fogyasztó érvényesíteni kívánt igénye – sem a kérelemben, sem a kötelezést tartalmazó határozat meghozatalakor – nem haladja meg a kétszázezer forintot!

Ez azt jelenti, hogy ha a vállalkozás a Békéltető Testület kötelezést tartalmazó határozatát a teljesítési határidőn belül nem hajtja végre, a fogyasztó kérheti a bíróságtól a békéltető testület határozatának végrehajtási záradékkal történő ellátását.

A kötelezést tartalmazó határozat esetén az eljárás költségei teljes mértékben a vállalkozást terhelik, míg a fogyasztó kérelmének elutasítása esetén a felek saját költségeiket viselik, azaz a fogyasztónak semmilyen körülmények között nem kell megtérítenie a vállalkozás költségeit.

A Békéltető Testületekről bővebb információ itt érhető el: https://www.bekeltetes.hu

A fogyasztóvédelmi törvény alapján a Békéltető Testületi eljárás tekintetében fogyasztónak minősül az önálló foglalkozásán és gazdasági tevékenységi körén kívül eső célok érdekében eljáró, külön törvény szerinti civil szervezet, egyházi jogi személy, társasház, lakásszövetkezet, amely árut vesz, rendel, kap, használ, igénybe vesz vagy az áruval kapcsolatos kereskedelmi kommunikáció, ajánlat címzettje.

A fogyasztói minőség fennállását a Békéltető Testület jogosult ellenőrizni és vizsgálni. Az eljárás szabályaira a Békéltető Testület alatt írt szabályok az irányadóak.

Az egyes területileg illetékes Békéltető Testületek elérhetőségei:

Budapesti Békéltető Testület
Székhely: Budapest
Illetékességi terület: Budapest

Elérhetőség:
Cím: 1016 Budapest, Krisztina krt. 99. I. em. 111.
Levelezési cím: 1253 Budapest, Pf.:10.
Telefonszám: 06-1-488-2131
E-mail: bekelteto.testulet@bkik.hu
Honlap: bekeltet.bkik.hu

Baranya Vármegyei Békéltető Testület
Székhely: Pécs
Illetékességi terület: Baranya vármegye, Somogy vármegye, Tolna vármegye

Elérhetőség:
Cím: 7625 Pécs, Majorossy I. u. 36.
Telefonszám: 06-72-507-154
E-mail: info@baranyabekeltetes.hu
Honlap: baranyabekeltetes.hu

Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Békéltető Testület
Székhely: Miskolc
Illetékességi terület: Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye, Heves vármegye, Nógrád vármegye

Elérhetőség:
Cím: 3525 Miskolc, Szentpáli u. 1.
Telefonszám: 06-46-501-090
E-mail: bekeltetes@bokik.hu
Honlap: bekeltetes.borsodmegye.hu

Csongrád-Csanád Vármegyei Békéltető Testület
Székhely: Szeged
Illetékességi terület: Békés vármegye, Bács-Kiskun vármegye, Csongrád-Csanád vármegye

Elérhetőség:
Cím: 6721 Szeged, Párizsi krt. 8-12.
Telefonszám: 06-62-554-250/118
E-mail: bekelteto.testulet@cskik.hu
Honlap: bekeltetes-csongrad.hu

Fejér Vármegyei Békéltető Testület
Székhely: Székesfehérvár
Illetékességi terület: Fejér vármegye, Komárom-Esztergom vármegye, Veszprém vármegye

Elérhetőség:
Cím: 8000 Székesfehérvár, Hosszúsétatér 4-6.
Telefonszám:06-22-510-310
E-mail: bekeltetes@fmkik.hu
Honlap: www.bekeltetesfejer.hu

Győr-Moson-Sopron Vármegyei Békéltető Testület
Székhely: Győr
Illetékességi terület: Győr-Moson-Sopron vármegye, Vas vármegye, Zala vármegye

Elérhetőség:
Cím: 9021 Győr, Szent István út 10/a.
Telefonszám: 06-96-520-217
E-mail: bekeltetotestulet@gymskik.hu
Honlap: bekeltetesgyor.hu

Hajdú-Bihar Vármegyei Békéltető Testület
Székhely: Debrecen
Illetékességi terület: Jász-Nagykun-Szolnok vármegye, Hajdú-Bihar vármegye, Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye

Elérhetőség:
Cím: 4025 Debrecen, Vörösmarty u. 13-15.
Telefonszám: 06-52-500-710
E-mail: bekelteto@hbkik.hu
Honlap: hbmbekeltetes.hu

Pest Vármegyei Békéltető Testület
Székhely: Budapest
Illetékességi terület: Pest Vármegye

Elérhetőség:
Cím: 1055 Budapest, Balassi Bálint u. 25. IV/2.
Telefonszám: 06-1-792-7881
E-mail: pmbekelteto@pmkik.hu
Honlap:
panaszrendezes.hu

  • Bírósági eljárás kezdeményezése

Amennyiben a Vevő nem fordul békéltető testülethez, vagy az eljárás nem vezetett eredményre, úgy a jogvita rendezése érdekében lehetősége van bírósághoz fordulni polgári eljárás keretében a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény, valamint a Polgári Perrendtartásról szóló 2016. évi CXXX. törvény rendelkezései szerint. A pert keresetlevéllel kell megindítani. A keresetlevélhez csatolni kell minden olyan okiratot, annak másolatát, amelynek tartalmára bizonyítékként hivatkozik a Vevő.

A keresetlevélben az alábbi információkat kell feltüntetni:

  • az eljáró bíróságot;
  • a feleknek, valamint a felek képviselőinek nevét, lakóhelyét és perbeli állását;
  • az érvényesíteni kívánt jogot, az annak alapjául szolgáló tényeknek és azok bizonyítékainak előadásával;
  • azokat az adatokat, amelyekből a bíróság hatásköre és illetékessége megállapítható;
  • a bíróság döntésére irányuló határozott kérelmet.


  1. EGYÉB RENDELKEZÉSEK
  • Felelősség

Vevő a Honlapot, a webshop felületét kizárólag a saját kockázatára felhasználhatja, és elfogadja, hogy Eladó nem vállal felelősséget a használat során felmerülő károkért a szándékosan vagy bűncselekménnyel okozott, továbbá az életet, testi épséget, egészséget megkárosító szerződésszegésért való felelősségen túlmenően.

Vevő köteles gondoskodni arról, hogy a Honlap használata során harmadik személyek jogait vagy a jogszabályokat sem közvetlenül, sem közvetett módon ne sértse.

Vevő által a Honlap használata során esetlegesen elérhetővé tett tartalmat (például hozzászólás) Eladó jogosult, de nem köteles ellenőrizni, és a közzétett tartalmak tekintetében Eladó jogosult, de nem köteles jogellenes tevékenység folytatására utaló jeleket keresni és ezekért felelősséget nem vállal.

Eladó oldalai olyan kapcsolódási pontokat (linkeket) tartalmazhatnak, amelyek más vállalkozások oldalaira vezetnek. E szolgáltatók adatvédelmi gyakorlatáért és más tevékenységéért Eladó nem vállal felelősséget.

Amennyiben Vevő a Honlapon kifogásolható tartalmat észlel, kérjük, hogy azt haladéktalanul jelezze Eladó felé. Ha Eladó jóhiszemű eljárása során a jelzést megalapozottnak találja, jogosult az információ haladéktalan törlésére vagy annak módosítására.

  • Szerzői jogok és azok megsértésének következményei

A Honlap egésze, annak grafikus elemei, szövege, blogbejegyzésben írt cikke és technikai megoldásai és a szolgáltatás elemei szerzői jogi védelem vagy más szellemi alkotáshoz fűződő jog alatt állnak. Eladó a szerzői jogi jogosultja vagy a feljogosított felhasználója a Honlap, valamint a Honlapon keresztül elérhető szolgáltatások nyújtása során megjelenített valamennyi tartalomnak, bármely szerzői műnek, illetve más szellemi alkotásnak (ideértve többek közt valamennyi grafikát, fotót és egyéb anyagokat, a Honlap felületének elrendezését, szerkesztését, a használt szoftveres és egyéb megoldásokat, ötletet, megvalósítást).

A Honlap tartalmának, valamint egyes részeinek fizikai vagy más adathordozóra mentése vagy kinyomtatása kizárólag magáncélú felhasználás céljából vagy Eladó előzetes írásbeli hozzájárulása esetén engedélyezett.

A fentiekben meghatározott, felhasználási engedély nélküli tartalom felhasználása esetén Eladó kötbér és/vagy sérelemdíj követelésére jogosult. A kötbér összege szavanként 1000 Ft, illetve képenként 5000 Ft. A szerzői jogi jogsértés dokumentálása tekintetében Eladó közjegyzői közreműködést vesz igénybe. A közjegyző jogosult az interneten elkövetett jogsértések tanúsítására, így közhitelesen igazolhatóak a közjegyző jelenlétében rögzített szerzői jogi jogsértések.

A jelen ÁSZF-ben kifejezetten meghatározott jogokon túlmenően, a Honlap használata, illetve az ÁSZF egyetlen rendelkezése sem biztosít jogot Vevőnek a Honlapon szereplő bármely kereskedelmi névnek vagy védjegynek bármely használatára, hasznosítására.

Eladó fenntartja minden jogát szolgáltatásának minden elemére, különös tekintettel a domain névre, az ehhez tartozó aldomainekre, Eladó által foglalt minden más domain névre, annak aloldalaira, valamint az internetes reklámfelületeire. Tilos minden olyan tevékenység, amely Eladó adatbázisának kilistázására, rendszerezésére, archiválására, feltöltésére (hack), forráskódjainak visszafejtésére irányul, kivéve, ha erre Eladó külön írásbeli engedélyt adott.

Külön megállapodás, vagy az erre a célra szolgáló szolgáltatás igénybevétele nélkül tilos Eladó által rendelkezésre bocsátott felület, illetve keresőmotorok megkerülésével Eladó adatbázisát módosítani, lemásolni, abban új adatokat elhelyezni, vagy meglévő adatokat felülírni.

  • Vevők által közölt adatok, információk

Vevő teljes mértékben felel az általa Eladónak az oldal igénybevételével eljuttatott információkért, így tartalmilag azok valódiságát tekintve és az esetleges kapcsolódó szerzői jogok tekintetében is. Vevő hozzájárul az általa megadott adatok és információk tárolásához, statisztikai elemzésekhez és egyéb – a személyes adatok védelmét nem sértő – üzleti célokra történő felhasználásához bármilyen formában és bármilyen aktuális vagy jövőbeli eszközzel, beleértve az összes Tartalmat, audio és video tartalmat is, melyet Vevő küld el akár harmadik feleken keresztül is.

  • Jogról lemondás feltételei

Bármilyen jogról történő lemondás csak az erre vonatkozó kifejezett írásbeli nyilatkozat esetén érvényes. Amennyiben Eladó valamely, jelen ÁSZF alapján őt megillető jogát nem gyakorolja, nem tekinthető az adott jogról történő lemondásnak.

  • Szerződéses nyilatkozatok formai előírása

A Felek a Szerződés felmondására elfogadják Vevő által rendeléskor megadott e-mail, mint kommunikációs forma használatát, és rögzítik, hogy a felmondás közlésének időpontja az az időpont, amikor a felmondólevél Vevő e-mail fiókjában hozzáférhetővé válik.


  1. ÁSZF EGYOLDALÚ MÓDOSÍTÁSA, KIZÁRÁSOK

Eladó jogosult jelen Általános Szerződési Feltételeket Vevő Honlapon történő előzetes tájékoztatása mellett egyoldalúan is módosítani. A módosított rendelkezések a hatályba lépést követően a Honlap első használata alkalmával válnak hatályossá Vevővel szemben, azokat a módosítást követően leadott megrendelésekre kell csak alkalmazni. Az ÁSZF módosítás nem visszamenőleges hatályú.


  1. SZERZŐDÉS TELJESÉGE, KIZÁRÁSOK

Jelen ÁSZF alapján létrejött szerződéseknek nem képezi tartalmát, Eladó és a Vevő között, a korábbi üzleti kapcsolatukban kialakult szokás és gyakorlat. Továbbá a jelen ÁSZF alapján létrejött szerződéseknek nem képezi tartalmát az adott üzletágban a hasonló jellegű szerződés alanyai által széles körben ismert és rendszeresen alkalmazott szokás.


  1. VONATKOZÓ JOGSZABÁLYOK

A Szerződésre irányadó jog Magyarország jogszabályai, melyek az alábbiak:

  • 1999. évi LXXVI. törvény a szerzői jogról
  • 2001. évi CVIII. törvény az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről
  • 2011. évi CXX. törvény az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról
  • 2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről (különösen a Hatodik Könyv)
  • AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS (EU) 2016/679 RENDELETE (2016. április 27.) a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK rendelet hatályon kívül helyezéséről
  • AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS (EU) 2018/302 RENDELETE (2018. február 28.) a belső piacon belül a vevő állampolgársága, lakóhelye vagy letelepedési helye alapján történő indokolatlan területi alapú tartalomkorlátozással és a megkülönböztetés egyéb formáival szembeni fellépésről, valamint a 2006/2004/EK és az (EU) 2017/2394 rendelet, továbbá a 2009/22/EK irányelv módosításáról

  1. Melléklet

TÁJÉKOZTATÓ A SZAVATOSSÁGI, JÓTÁLLÁSI JOGOKRÓL

Amennyiben bármilyen kérdése van az Önt megillető szavatossági, jótállási jogokról, keresse ügyfélszolgálatunkat a KAPCSOLAT menüpontban feltüntetett elérhetőségeken.

A tájékoztatóban és a jogszabályban meghatározott jogaival Vevő akkor élhet, ha Eladó hibásan teljesített Vevőnek.

Eladó nem vállal felelősséget olyan termékfelelősségi vagy szavatossági igényért, amely abból adódik, hogy Vevő a Terméket nem megfelelő körülmények között tárolta, illetve a minőségmegőrzési időt túllépve értékesítette.

1. Hibás teljesítés

Egy Termék akkor minősül hibásnak, ha az nem felel meg a forgalomba hozatalakor hatályos minőségi követelményeknek vagy, ha nem rendelkezik a gyártó által adott leírásban szereplő tulajdonságokkal.

Nem minősül hibás teljesítésnek az, ha a Vevő a hibát a szerződéskötés időpontjában ismerte, vagy ismernie kellett.

2. Kellékszavatosság

Vevő Eladó hibás teljesítése esetén Eladóval szemben kellékszavatossági igényt érvényesíthet a Polgári Törvénykönyv szabályai szerint.

Nem fogyasztói szerződésről van szó, a jogosult az átvétel időpontjától számított 6 hónapos elévülési határidő alatt érvényesítheti szavatossági igényeit.

Használt termékek esetén szavatossági idő 3 hónap, melynek értelmében Vevő 3 hónapos elévülési határidő alatt érvényesítheti kellékszavatossági igényét.

Vevő közvetlenül Eladóval szemben érvényesítheti kellékszavatossági igényét.

a) Kellékszavatosság keretében érvényesíthető igények

Vevő – választása szerint – kérhet kijavítást vagy kicserélést, kivéve, ha az ezek közül az Vevő által választott igény teljesítése lehetetlen vagy Eladó számára más igény teljesítéséhez képest aránytalan többletköltséggel járna. Ha a kijavítást vagy a kicserélést nem kérte, illetve nem kérhette, úgy igényelheti az ellenszolgáltatás arányos leszállítását vagy a hibát Eladó költségére Vevő is kijavíthatja, illetve mással kijavíttathatja vagy – végső esetben – a szerződéstől is elállhat. Jelentéktelen hiba miatt elállásnak nincs helye.

A kijavítást vagy kicserélést – a dolog tulajdonságaira és a jogosult által elvárható rendeltetésére figyelemmel – Eladó megfelelő határidőn belül, a Vevő érdekeit kímélve igyekszik elvégezni.

Vevő a választott kellékszavatossági jogáról egy másikra is áttérhet, az áttérés költségét azonban köteles viselni, kivéve, ha az indokolt volt vagy arra Eladó adott okot.

Vevő a hibát annak felfedezése után haladéktalanul, de legkésőbb a vételár kifizetésétől számított 1 hónapon belül köteles közölni Eladóval. A közlés késedelméből eredő kárért a Vevő tartozik felelősséggel.

Nem számít bele az elévülési időbe a kijavítási időnek az a része, amely alatt a Vevő a Terméket rendeltetésszerűen nem tudja használni.

A Terméknek a kicseréléssel vagy a kijavítással érintett részére a kellékszavatossági igény elévülése újból kezdődik. Ezt a szabályt kell alkalmazni arra az esetre is, ha a kijavítás következményeként új hiba keletkezik.

A szavatossági kötelezettség – ide nem értve a visszajuttatás költségét – kapcsolatos költségek Eladót terhelik. A Vevő elállása esetén tehát saját költségén köteles visszajuttatni a Terméket Eladó részére.

Ha a Termék meghibásodásában Vevőt terhelő karbantartási kötelezettség elmulasztása is közrehatott, a szavatossági kötelezettség teljesítésével felmerült költségeket közrehatása arányában Vevő köteles viselni, ha a dolog karbantartására vonatkozó ismeretekkel rendelkezett, vagy ha Eladó e tekintetben tájékoztatási kötelezettségének eleget tett.

b) Eladó mentesülése a kellékszavatossági kötelezettsége alól

Vevő 6 hónapos elévülési határidőn belül érvényesítheti kellékszavatossági jogait, azonban a bizonyítási teher rajta van. Vevőnek kell igazolnia – például szakértői véleménnyel –, hogy a Termék már a vásárláskor is hibás volt. Ha pedig elutasítja Eladó cserére, javításra, visszavételre vagy kártérítésre vonatkozó igényét, akkor bírósági eljárást indíthat Eladóval szemben.

A szerződés teljesítésétől számított 6 hónapon belül Vevő köteles bizonyítani, hogy a hiba oka már a teljesítéskor megvolt a Termékben, illetve, hogy igazolja, hogy a Terméket Eladótól vásárolta (számla vagy a számla másolatának bemutatásával).

Amennyiben Vevő bizonyítani tudja, hogy a hiba oka már a teljesítéskor megvolt a Termékben Eladó köteles Vevő által támasztott szavatossági igénynek helyt adni.

Jótállás

Ha Eladó egy termékre önkéntes jótállást vállal, akkor egy céges számlára vásárolt Termék esetében is érvényesítheti a Vevő a szerződéses jótállásban vállalt és rögzített jogait, tehát Eladó vagy a gyártó által meghatározott jótállási feltételek vonatkoznak a Termékekre. Ha egy Termékre Eladó vagy a gyártó jótállást vállal, azt minden esetben a Honlapon jelzi Eladó.

Ugyanakkor a kötelező jótállással árusított termékek esetében a jogszabályban rögzített többlet jogosítványok (például 3 munkanapon belüli meghibásodás esetén való azonnali csere, helyszínen való javítás kötelezettsége 10 kg-nál súlyosabb termék esetén, egyéves bizonyítási teher a kereskedő oldalán) nem illetik meg a Vevőket, kivéve: ha a jótállás vállalója kifejezetten vállalta ezen kötelezettségeket. Eladó azonban nem vállalja ezen kötelezettséget.

Gyártói jótállás

Egyes gyártók/importőrök gyártói jótállást is vállalhatnak, például jótállhatnak azért, hogy a termék a szokásos használat mellett meghatározott ideig megőrzi a megkövetelt funkcióit és teljesítményét.

Felhívjuk a figyelmet arra, hogy hibás teljesítés esetén a Vevőt a gyártói jótállástól függetlenül térítésmentesen megilleti a jogszabály szerinti kellékszavatossági jogok gyakorlása.

A gyártói jótállásnak tartalmaznia kell a jótállásra kötelezett nevét és címét, valamint az alábbi információkat:

  • az eljárást, amelyet a Vevőnek a gyártói jótállás érvényesítése érdekében követnie kell,
  • a jótállással érintett áru megjelölését,
  • a gyártói jótállás feltételeit.