modern agrotechnika

A kategória termékei

modern agrotechnika

Hogyan válasszunk az igényeinknek megfelelő beltartalmi elemzőt?

Minden kétséget kizáróan kijelenthetjük, hogy a mérlegházak ékkövei a beltartalmi elemzők. Nélkülözhetetlen segédeszközök, amik rengeteg információt szolgáltatnak a gazdáknak, amely információk hiánya nagyban megnehezíti a piaci versenyképességet ebben a kiszámíthatatlan szektorban.  

 

Hogyan működik?

A beltartalmi elemzők az úgyn. infravörös spektroszkópia (NIR) technológiájával dolgoznak, amely az egyik leggyakrabban használt elemző módszer egy adott anyag vagy vegyület szerkezetének analizálására. Ez az elemző technológia nem az űrkutatás vagy a haditechnika irányából jutott el a mezőgazdasági alkalmazásig, hanem pont a mezőgazdasági kutatások eredményeként vált közismertté. Az ehhez kapcsolódó hardveres és szoftveres fejlesztések hatására alakult ki egy olyan gyors, ám mégis nagyon megbízható roncsolásmentes analitikai módszer, mely ma már a mezőgazdaságon és élelmiszeriparon kívül számos egyéb iparág számára kínál megoldásokat, akár laboratóriumi, akár gyártási folyamatba épített, automatizált környezetben.

A műszeren belül elektromágneses hullámokat sugároznak, melyek 700-1100 nanométer hullámhossztartományban világítják meg a mintát és vizsgálják paramétereit. Eleinte ez komoly, tiszta laborkörülményeket és felkészült személyzetet igényelt, mára azonban a sok évtizedes fejlődésnek köszönhetően a felhasználónak csupán be kell tölteni a mintát, és a megfelelő növénykultúra kiválasztását követően egy gombnyomással elindítani a mérést. 



Miért hasznos a beltartalmi elemző a mérlegházi munkában?

Minden gazda számára fontos információ, hogy az általa gondosan megtermelt gabona milyen beltartalmi értékekkel rendelkezik. Ezen értékek ismerete elengedhetetlen a be- és kitárolásnál. A modern beltartalmi elemzőknek köszönhetően oly sok más adat mellett, gyors és pontos képet kaphatunk a gabona nedvesség-, fehérje-, sikér- és keményítőtartalmáról. A mért értékek kulcsfontosságúak lehetnek az eladói /vevői igények pontos ismeretéhez, ezzel is alátámasztva az üzleti megegyezés körülményeit.

A beltartalmi elemzők helyes használata

A beérkező kamionok és pótkocsik tartalmának szakszerű mintavételezését követően, reprezentatív mintákhoz jutunk. A mintát érdemes ezt követően rostával, vagy rostagéppel tisztítani, hogy az infrafény már csak a gabonaszemeket mérje, és a benne lévő szemét ne okozzon mérési bizonytalanságot. A gabona beltartalmi értékeinek meghatározása és pontos ismerete hatalmas előnyt jelent a síktárolókba történő elhelyezés során. Eme információk birtokában könnyebb az azonos beltartalmi paraméterekkel rendelkező termények tömbösítése. 

A beltartalmi elemzők napra és percre pontosan elmentik a mérési eredményeket, melyek az informatikai hálózatba akár távolról is elérhetőek. Ez az innovatív technológia remek megoldást biztosít a több telephellyel rendelkező cégeknek, vagy az irodáktól távoli mérlegházaknak, hogy valós időben is nyomon követhessék a beérkező termények beltartalmi értékeit. Az így létrejövő statisztikákból sok információ kinyerhető, mely hatékonyabbá teszi az agrárcégek működését. Mérettől függetlenül kisebb telephelyeken is hasznos tud lenni, hiszen a tulajdonos akár okostelefonjával a kézben tisztában lehet cégének aznapi vagy valós idejű eredményességéről.

Miben segíthetünk?

Kollégáink sokévnyi tapasztalattal a hátuk mögött, már számos gyártó beltartalmi elemzőjével dolgoztak. A csapatunk rutinos szakemberekből áll, akik között a felhasználói szegmens éppúgy képviselteti magát, ahogy az értékesítői oldal. Éppen ezért, biztos lehet abban, hogy a Modern Agro Technikánál az igényeinek legmegfelelőbb beltartalmi elemzőt kapja. Feltétlenül fontosnak tartjuk a több kontinensre kiterjedő körültekintő kutatómunkát, amelynek köszönhetően a legjobb ár-érték arányú beltartalmi elemzőket sikerült felkutatni az Önök számára. 

Cégünk nagy hangsúlyt fektet a személyes ügyfél konzultációkra, melyek során feltérképezzük ügyfeleink igényeket, hogy milyen növénykultúrák kalibrációi mentén, milyen beltartalmi értékek mérésére van szükség. A műszerek nemcsak árban, de tudásban is különböznek, így érdemes közösen körüljárni, hogy az igényeknek legmegfelelőbb beltartalmi elemző kerüljön beüzemelésre.

A közeli infravörös technológiai előnyei

– Nincs szükség a minta előkészítésére 

– Gyors eredmény, 2-3 perc alatt elvégezhető a mérés

– Mobil eszköz révén, bárhol beüzemelhető és perceken belül mérhetünk vele

A közeli infravörös technika hátrányai

  • Az műszer használatával a mérési pontatlanság növekedhet, így 2 évente érdemes külön-külön újra kalibráltatni minden egyes növénykultúrára. Ezt betartva azonban, biztosak lehetünk a mindig pontos eredményben